Baymak kombi servis ihtiyaçlarınızı karşılamaktan mutluluk duyarız. Servise ihtiyacınız olduğu durumda İstanbul Avrupa yakasındaki lokasyonlar için Baymak kombi arızaları için servisimizi çağırabilirsiniz.

Not : Servis Ekiplerimiz Son derece Hijyene önem vermektedir. 

Size yardımcı olabilmemiz için bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp Destek: 0551 035 0 191
Servis Tel : 0551 035 01 91

İstanbul Avrupa yakası için Baymak kombi servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Baymak servisi kombi arıza tespit ve onarım hizmetlerini baymak cihazlar içinde yapmaktayız. Baymak Kombiler için teknik parça ihtiyaçlarınızı karşılamaktan mutluluk duyarız.

Baymak kombi servis ihtiyaçlarınızı karşılamaktan mutluluk duyarız. Baymak  Servise ihtiyacınız olduğu durumda İstanbul Avrupa yakasındaki Baymak kombi arızaları için özel servisimizi çağırabilirsiniz.

Size yardımcı olabilmemiz için bizi arayabilirsiniz.

Öncelikli Servis Bölgelerimiz : 

Avcılar Baymak Servis
Büyükçekmece Baymak Servis
Beylikdüzü Baymak Servis
Esenyurt Baymak Servis
Esenyurt Baymak Servis 
Küçükçekmece Baymak Servis
Halkalı Baymak Servis 
hizmet bölgelerimize mobil hizmetlerimiz daha hızlı ulaşacaktır. Diğer bölgeler için ekiplerimiz mümkün olduğunca hızlı arıza merkezine ulaşım sağlamaya çalışacaktır.

Arnavutköy Baymak Servisiİkitelli Baymak ServisiSarıyer Baymak Servisi
Avcılar Baymak ServisiKocamustafapaşa Baymak ServisiSultangazi Baymak Servisi
Bağcılar Baymak ServisiÇeliktepe Baymak ServisiŞişli Baymak Servisi
Bahçelievler Baymak ServisiHasköy Baymak ServisiZeytinburnu Baymak Servisi
Bakırköy Baymak ServisiEtiler Baymak ServisiŞirinevler Baymak Servisi
Başakşehir Baymak ServisiOrtaköy Baymak ServisiYenibosna Baymak Servisi
Bayrampaşa Baymak ServisiDikilitaş Baymak ServisiGüneşli Baymak Servisi
Beşiktaş Baymak ServisiKasımpaşa Baymak ServisiMerter Baymak Servisi
Beylikdüzü Baymak Servisiİstinye Baymak ServisiMecidiyeköy Baymak Servisi
Beyoğlu Baymak ServisiCihangir Baymak ServisiFeriköy Baymak Servisi
Büyükçekmece Baymak ServisiLevent Baymak ServisiHalıcıoğlu Baymak Servisi
Esenler Baymak ServisiYayla Baymak ServisiOkmeydanı Baymak Servisi
Esenyurt Baymak ServisiSoğanlı Baymak ServisiFındıkzade Baymak Servisi
Eyüp Baymak ServisiGültepe Baymak ServisiHaznedar Baymak Servisi
Fatih Baymak ServisiSeyrantepe Baymak ServisiFlorya Baymak Servisi
Gaziosmanpaşa Baymak ServisiŞirintepe Baymak ServisiYeşilköy Baymak Servisi
Güngören Baymak ServisiAlibeyköy Baymak ServisiYeşilyurt Baymak Servisi
Kağıthane Baymak ServisiKurtuluş Baymak ServisiHalkalı Baymak Servisi
Küçükçekmece Baymak ServisiBahçeşehir Baymak ServisiÇapa Baymak Servisi
Çaglayan Baymak ServisiKocasinan Baymak Servisi

 

İstemiş olduğunuz Baymak kombi yedek parçaları için; WhatsApp üzerinden parça resmini göndererek, parça temini isteyebilirsiniz. 

WhatsApp : 0551 035 0 191

Brotje kombi e10 arıza kodu : ortamdaki sıcaklık seviyesini elektronik karta aktarmakta olan sensörde sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur brötje kombi servisi’ni aramalısınız.

E25 arıza kodu : kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirten e25 arıza kodu brötje kombi ekranında belirdi ise peteklerinizden verim alamazsınız. Bu durumda direk olarak baymak servisi ile görüşmelisiniz.

Brotje kombi brotje kombi kodları, brotje ariza kodlarının açıklamaları brotje kombi hata kodları

Brotje kombi e28 arıza kodu : yalnızca bacalı kombilerde bulunan baca sensoru ortamın aynı zamanda kombinin sıcaklığını kontrol eder ve bunu karta aktarır. Kombi ekranında bu hata kodu belirdi ise ya bu sensörde sorun vardır ya da bağlantılarında kopukluk vardır. Sensorun görevini yapmadığını belirten bu hata kodunda direk olarak brötje kombi servisi’ni aramalı yardım istemelisiniz.

Brotje kombi e50 arıza kodu : brötje kombi ekranında bu hata kodu belirdi ise sıcak su sorunu yaşanıyor demektir. Bu durumda sıcak su alamazsınız. Sebebi ise sıcak su sensörünün arızalı olması ve değişime ihtiyacı olmasıdır. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli brötje kombi servisi’ne ulaşmanız gerekmektedir.

Brotje kombi e110 arıza kodu : aşırı ısınma termostatı, limit termostatı (stm) brötje kombinin içinde bulunan su aşırı ısınma yaptığında cihazı bloke eder. Göstergede bu uyarı kodu var ise aşırı ısınma termostatı arızalıdır veya atık gaz sıcaklığını elektronik karta aktaran baca sensöründe problem vardır. Baymak servisi’ni çağırmalısınız.

Brotje kombi e119 arıza kodu : brötje kombinin su basınç göstergesi olması gereken değerin altındadır. Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise kombiye ihtiyacı olan suyu vermek gerekir. Kombi basınç göstergesine bakarsanız 0,3 barın altında olduğunu görürsünüz. Bu durumda kombiye doldurma musluğu ile su basmalı basınç değerini 1,5 bara çıkarmalısınız. İşlem sonrası kombi çalışmasına devam edecektir.

Brotje kombi e125 arıza kodu : brötje kombi ekranında bu hata kodu varsa kombi içinde bulunan pompa kalorifer tesisatında suyu çeviremiyor demektir. Ya da tesisatta hava vardır, bu sebeple kombi aşırı ısınma sayesinde arıza uyarısı veriyordur. Sorunun çözümlenmesi için brötje kombi servisi’ni aramalısınız.

Brotje kombi e130 arıza kodu : brötje kombide baca sensöründe kısacası ortam aynı zamanda kombi içindeki sıcaklığı ölçüp elektronik karta aktaran sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu gösterir. Sorunun ortadan kalkması için baymak kombi servisi’nden yardım isteyiniz.

Brotje kombi e133 arıza kodu : kombiye gelmekte olan gaz girişinde problem olduğunu bildiren arıza kodudur. Bu durumda gaz valfinde ya da ana karta problem olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sorun gaz valfi ile alakalı ise kombiye gaz girişi olmaz. Fakat sorun ana kartla alakalı ise bu durumda ana kart gaz valfine görevini yaptırmaz. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli 0551 035 01 91 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Brotje kombi e151 arıza kodu : cihazın ekranında e151 arıza kodu belirdi ise bu elektronik kartta sorun olduğunu belirtir. Bu durumda cihaza reset atmanız gerekmektedir. Reset işlemi sonrasında bir süre kadar bekleyin. Sorun eğer düzelmez ise baymak teknik servis’i arayınız.

Brotje kombi e156 arıza kodu : dairedeki voltajın düşük durumda olduğunu belirten hata kodudur. Voltaj değeri 220 v a dönene kadar cihaza müdahale etmeyin. Bu durumda baymak brötje servisi’ni arayın ve voltaj düzenlemeye yarayan regülatör cihazını talep edin. Voltajlarla alakalı sorunlar yaşanıyor ise kombi parçaları hasar görebilir. Bu konudaki bilgileri baymak servisi’nden alabilirsiniz.

Brotje kombi e160 arıza kodu : hermetik tip kombinin fan motorunda sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketicinin müdahalesi gerekmez bu yüzden de brötje servisi’ni aramalısınız.

Brotje kombi e193 arıza kodu : tesisatta hava olması sebebi ile cihaz buna bağlı aşırı ısınma durumu yaşatıyordur. Bu durumda teknik destek adına brötje servisi’ni arayınız.

Aşağıda belirtilen arıza kodları Baymak Kombi modellerinde görülen genel arıza kodlarıdır. Arıza kodları model sıralamasına göre tek tek sıralanmıştır.

Baymak Kombi E01: Gaz Beslemesi – Blokajı Arızası ( gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin ya da daireye gaz geldiğinden emin olun)

Baymak Kombi E02: Emniyet Termostat Sensoru Arızası ( bütün petek vanalarının açık olduğundan emin olun vanalar açık olduğu halde arıza devam ediyorsa petek tesisatı hava yapmış olabilir peteklerin havaları alındıktan sonra sorun devam ediyorsa servisimizi arayanız 0551 035 01 91

Baymak Kombi E03: Baca Termostat Sensoru / Baca Basınç Sensoru Arızası ( baca bağlantı noktalarını kontrol edin bağlantılarda ayrım ya da kopma yok ise müdahele etmeden servisi arayınız)

Baymak Kombi E05: Isıtma Devresi Ntc Sensor Arızası ( tesisat suyu ısısını ölçen sensör arızalanmış değişmesi gerekli )

Baymak Kombi E06: Kullanım Suyu Devresi Ntc Sensor Arızası (sıcak suyun ısısını ayarlayan sensör özelliğini yitirmiş değişmesi gerekli)

Baymak Kombi E10: Düşük Su Basıncı (cihazın suyu bitmiş su doldurma vanasını kullanarak cihaza 1 bar ile 1.5 bar arasında su doldurunuz)

Baymak Kombi E25: Maximum Sıcaklık Uyarısı ( bu arıza kodunun anlamı sirkülasyon pompası çalışmıyor ya da çalıştığı halde petek tesisatı tıkanmış)

Baymak Kombi E35: Alev Oluşumu Arızası ( E01 arızasının aynısı)

Baxi kombi e01 arıza kodu : baxi luna kombide e01 uyarısı kombiye gazın gelmediğini belirtmektedir. Bu durumda kombinin elektronik kartında ya da gaz valfinde sorun olabilir. Yapılması gereken ise baxi luna kombi servisi’ne ulaşmaktır.

Baxi kombi e02 arıza kodu : cihazda aşırı ısınma söz konusu olduğunda bu uyarı kodu ekranda belirmektedir. Kısacası termostat arızalı ise cihaz kendini otomatik olarak bloke etmiştir. Cihaz için kullanım dışı olmuş da diyebiliriz. Bu durumda baymak servisi ile görüşmelisiniz.

Baxi kombi e03 arıza kodu : baca tip kombilerde baca sensoru yer almaktadır. Baca sensörünün kombideki görevi kombinin aynı zamanda ortamın sıcaklığını kontrol etmek ve elektronik karta bunu aktarmaktır. Bu arıza kodu ekranda beliriyor ise sensör görevini gerçekleştirmiyordur. Kısa sürede baymak baxi luna servisi’nden yardım almalısınız.

Baxi Luna Kombi Hataları, Baxi Luna Kombi Kodları Baxi Luna Ariza Kodlarının Anlamları

Baxi kombi 04 arıza kodu : kombide alev olup olmadığını elektronik karta aktaran iyonizeysen elektrotu sinyal alamadığında kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Gaz akımında bunun yanı sıra atık gaz sisteminde ya da iyonizeysen elektrotunda sorun olabilir. Baymak servisi’ni arayarak yardım istemelisiniz.

Baxi kombi e05 arıza kodu : baxi luna kombide e05 hata kodu var ise kalorifer sensöründe sorun vardır. Bu durumda kaloriferler kesinlikle ısınmaz. Sorunun çözümlenmesi adına baxi luna servisi aramalısınız.

Baxi kombi e06 arıza kodu : baxi luna kombide bu uyarı kodu yaz kış yaşanabilmektedir. Çünkü bu kodun açıklaması kombinin sıcak su vermemesidir. Bu durumda kombide sıcak su için çalışan sensörünün değişimi gerekmektedir. Parça değişimi için mutlaka baxi luna servisi ile görüşünüz. 

Baxi kombi 10 arıza kodu : kombide suyun azaldığını belirten uyarı kodudur. Kombi basıncını kontrol ederseniz 1 barın altında olduğunu görürsünüz. Kombiye gerektiği kadar (1,5 bar) su basarsanız kombi çalışmaya devam edecektir.

Baxi kombi e25 arıza kodu : kombinin en yüksek sıcaklığa ulaştığını belirten hata kodudur. Baxi luna kombi ekranında bu hata kodu belirdi ise ya pompa sıkışmıştır ya üç yollu vananın konumu değişmiştir ya eşanjör tıkanmıştır veya kireçlenmiş ya da kalorifer filtreleri tıkanmıştır. Bu durumda cihaza müdahale etmemeli baxi luna kombi servisi’ni aramalısınız.

Baxi kombi e35 arıza kodu : baxi luna kombide beliren bu uyarı kodu cihazda alevin oluşmadığı anlamındadır. Bu durumda cihazdan sıcak su alamazsınız aynı zamanda petekleriniz de ısınmaz. Cihaza müdahale etmeden baymak servisi aramanız gerekmektedir.

Baxi kombi e80 arıza kodu : baxi luna kombi ekranında e80 uyarı kodu varsa elektronik kartta sorun var demektir. Bu durumda tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli hemen baymak servisi aramalısınız.

Baxi kombi e97 arıza kodu : elektrik voltajı ile alakalı sorun olduğunda baxi luna kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda daire girişine gelen voltajlar düşük veya cihazda elektronik kart sorunu var diyebiliriz. Baxi luna kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Baxi kombi e98/99 arıza kodu : baxi luna kombide her iki hata kodu da elektronik kart arızası anlamına gelmektedir. Kısa sürede baymak servis ile görüşüp yardım talebinde bulunmalısınız.

Luna kombi e01 arıza kodu : luna luna kombide e01 uyarısı kombiye gazın gelmediğini belirtmektedir. Bu durumda kombinin elektronik kartında ya da gaz valfinde sorun olabilir. Yapılması gereken ise luna luna kombi servisi’ne ulaşmaktır.

Luna kombi e02 arıza kodu : cihazda aşırı ısınma söz konusu olduğunda bu uyarı kodu ekranda belirmektedir. Kısacası termostat arızalı ise cihaz kendini otomatik olarak bloke etmiştir. Cihaz için kullanım dışı olmuş da diyebiliriz. Bu durumda baymak servisi ile görüşmelisiniz.

Luna kombi e03 arıza kodu : baca tip kombilerde baca sensoru yer almaktadır. Baca sensörünün kombideki görevi kombinin aynı zamanda ortamın sıcaklığını kontrol etmek ve elektronik karta bunu aktarmaktır. Bu arıza kodu ekranda beliriyor ise sensör görevini gerçekleştirmiyordur. Kısa sürede baymak luna luna servisi’nden yardım almalısınız.

Luna Kombi Hataları, Luna Luna Kombi Kodları Luna Luna Ariza Kodlarının Anlamları

Luna kombi 04 arıza kodu : kombide alev olup olmadığını elektronik karta aktaran iyonizeysen elektrotu sinyal alamadığında kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Gaz akımında bunun yanı sıra atık gaz sisteminde ya da iyonizeysen elektrotunda sorun olabilir. Baymak servisi’ni arayarak yardım istemelisiniz.

Luna kombi e05 arıza kodu : luna luna kombide e05 hata kodu var ise kalorifer sensöründe sorun vardır. Bu durumda kaloriferler kesinlikle ısınmaz. Sorunun çözümlenmesi adına luna luna servisi aramalısınız.

Luna kombi e06 arıza kodu : luna luna kombide bu uyarı kodu yaz kış yaşanabilmektedir. Çünkü bu kodun açıklaması kombinin sıcak su vermemesidir. Bu durumda kombide sıcak su için çalışan sensörünün değişimi gerekmektedir. Parça değişimi için mutlaka luna luna servisi ile görüşünüz.

Luna kombi 10 arıza kodu : kombide suyun azaldığını belirten uyarı kodudur. Kombi basıncını kontrol ederseniz 1 barın altında olduğunu görürsünüz. Kombiye gerektiği kadar (1,5 bar) su basarsanız kombi çalışmaya devam edecektir.

Luna kombi e25 arıza kodu : kombinin en yüksek sıcaklığa ulaştığını belirten hata kodudur. Luna luna kombi ekranında bu hata kodu belirdi ise ya pompa sıkışmıştır ya üç yollu vananın konumu değişmiştir ya eşanjör tıkanmıştır veya kireçlenmiş ya da kalorifer filtreleri tıkanmıştır. Bu durumda cihaza müdahale etmemeli luna luna kombi servisi’ni aramalısınız.

Luna kombi e35 arıza kodu : luna luna kombide beliren bu uyarı kodu cihazda alevin oluşmadığı anlamındadır. Bu durumda cihazdan sıcak su alamazsınız aynı zamanda petekleriniz de ısınmaz. Cihaza müdahale etmeden baymak servisi aramanız gerekmektedir.

Luna kombi e80 arıza kodu : luna luna kombi ekranında e80 uyarı kodu varsa elektronik kartta sorun var demektir. Bu durumda tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli hemen baymak servisi aramalısınız.

Luna kombi e97 arıza kodu : elektrik voltajı ile alakalı sorun olduğunda luna luna kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda daire girişine gelen voltajlar düşük veya cihazda elektronik kart sorunu var diyebiliriz. Luna luna kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Luna kombi e98/99 arıza kodu : luna luna kombide her iki hata kodu da elektronik kart arızası anlamına gelmektedir. Kısa sürede baymak servis ile görüşüp yardım talebinde bulunmalısınız.

Dolcevita kombi e01 arıza kodu : dolcevita kombi ekranında e01 uyarısının anlamı cihazın ateşlemeyi sağlamamasıdır. Kombi ateşleme yapmadığında verim de alınamaz. Bu nedenle de sizin bu durumda dolcevita servisi’ne ulaşmanız gerekmektedir.

Dolcevita kombi e02 arıza kodu : dolcevita kombi aşırı ısınma sebebi ile kendini bloke ettiğinde ekranında bu uyarı kodu belirir. Sorun aşırı ısınma termostatının arıza yapmasıdır. Baymak dolcevita servisi aramalı yardım istemelisiniz.

Dolcevita kombi e03 arıza kodu : dolcevita kombinin atık gaz sisteminin tam anlamıyla çalışmaması sebebi ile kombinin arızaya geçmesidir. Cihazın baca kontrolü gerekir. Baca çalışmasını sorunsuz gerçekleştiriyorsa fan motorunda ya da proses tatta sorun var diyebiliriz. Baymak dolcevita servisi ile görüşmelisiniz.

Dolcevita kombi kodları, dolcevita ariza kodlarının anlamları

Dolcevita kombi hata kodları

Dolcevita kombi e05 arıza kodu : cihazın kalorifer sensöründe sorun olduğunda ekranda beliren hata kodudur. Bu durumda peteklerinizle alakalı ısınmama sorunu yaşarsınız. Durum kalorifer sensoru ile alakalı olabilir. Bu yüzden de arıza tespiti ve müdahalesi için dolcevita servisi aramalısınız.

Dolcevita kombi e06 arıza kodu : dolcevita kombi ekranında beliren bu hatanın açıklaması sıcak su sensöründe sorun olduğudur. Bu durumda kombi sıcak su vermez. Kombi eğer sıcak suyu verirse belirli bir süre kadar verir sonrasında suyu soğutur. Tüketici müdahalesi gerektirmeyen bir durum olduğu için direk dolcevita kombi servisi aranmalıdır.

Dolcevita kombi e10 arıza kodu : dolcevita kombide su basınç göstergesinin 0,3 barın altında olduğunu yani kombinin suyunun azaldığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda tüketici olarak kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açmalı kombiye 1,5 bara gelene kadar su basmalısınız. Sonrasında dolcevita kombi çalışacaktır.

Dolcevita kombi e25/26 arıza kodu : dolcevita kombide her iki uyarıdan biri bulunuyor ise muhtemel pompa hatasıdır. Bu durumda cihazda birden fazla sorun olabilir. Mesela petekler ısınmaya bilir, kombi ses yapabilir ya da kombi hiç çalışmıyor olabilir. Bu gibi durumlarda arızanın hem tespiti hem de çözümü için baymak servisi’nden yardım almalısınız.

Dolcevita kombi e35 arıza kodu : bu uyarı kodu kombi ekranında belirdi ise cihazın ateşleme yaptığı fakat alev oluşturmadığı anlamına gelir. Kombiye üç kez reset atmanız gerekmektedir. Reset sonrasında kombi ekranında hala bu uyarı kodu beliriyor ise bu durumda baymak kombi servisi’ni aramalısınız.

Dolcevita kombi e96 arıza kodu : daireye gelen voltaj düşüklüğü sebebi ile kombi e96 uyarı kodu verir. Bu durumda voltaj düzenleyicisi olarak bilinen regülatör cihazı kullanmanız gerekmektedir. Regülatör cihazı için 0551 035 01 91 numaralı baymak dolcevida servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Eco 280fi ariza kodları, eco 280fi hata kodları

Eco 280fi kombi ariza kodlarının anlamları

Neon1 kapalı, neon2 açıksa; kombiye gaz girişin de arıza yaşadığını bildiren hatadır. Kombi ateşleme yapamıyor, ateşleme yapamadığı için de verim sağlamıyor. Gaz gurubunda, kartta, iyonizeysen da sorun olabilir. Baymak servisi ile görüşmeniz gerekir.

Neon1 kapalı, neon2 hızlı yanıp sönüyorsa; baca işleyişin de arıza olduğunu belirten işlevdir. Eğer kombi bacalıysa baca sensöründe, hermetikse hava prosestatı veya fan motorun da arıza olabilir. Baymak kombi servisi ile görüşünüz.

Neon1 kapalı, neon2 yavaş yanıp sönüyorsa; kombi su basıncı düşük durumda. Cihaza standart su ayarına yani 1,5 bara kadar su basılması gerekir. Daha sonrasın da kombi eski çalışma sistemine dönecektir.

Neon1 ve neon2 yavaş yanıp sönüyorsa; ntc sensör arızası olarak bilinen hata ışıklarıdır. Bu ışıklar yanıp sönüyor ise kombi de ya sıcak su arızası meydana gelir ya da kalorifer petekleri ısınmaz. Hangi sensorun arızalı olduğunu tespit için servis ile görüşünüz.

Neon1 yavaş yanıp sönüyorsa, neon2 açıksa; kombi de fazla ısınma olduğundan dolayı kombi kendini kullanıma kapamış. Limit termostat sorunu yaşanmaktadır. Baymak teknik servis ile görüşerek servis isteyiniz.

E01 arıza kodu : energy kombide bu uyarı kodu varsa kombinin ateşleme yapmadığını belirtir. Bu durumda kombiden verim alınması beklenilemez. Yani kombi hem sıcak su ihtiyacını hem de ısınma ihtiyacını karşılamaz. Tüketici olarak yapılabilecek bir işlem olmamaktadır. Energy kombi servisi’ni aramalısınız.

E02 arıza kodu : kombide fazla ısınma söz konusu oldu ise bu uyarı kodu ekranda belirmektedir. Bu durumda tüketicinin yapabileceği işlem yoktur. Yapılması gereken ise energy kombi servisi ile iletişime geçmektir.

E03 arıza kodu : energy kombi ekranında e03 hata kodu belirdi ise atık gaz sisteminde bulunan hava akış anahtarında sorun vardır. Hava soğuk ise sert hava koşulları sebebi ile rüzgârın bacadan ters üflemesi ile atık gazı kombi aktaramaz ve bu sebeple kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Hava şartları normal durumda ise hava prosestatı ya da atık gazı dışarıya ulaştıran aynı zamanda temiz havayı dışarıdan içeriye ulaştıran fan motorunda sorun olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda energy kombi servisi ile görüşmelisiniz.

E05 arıza kodu : energy kombi ekranında bu uyarı kodu var ise kalorifer sensorun de sorun vardır. Tesisat ısı sensoru arızalı ya da hasar görmüş diyebiliriz. Bu durumda sensör değişimi gerekmektedir. Bu durumda direk olarak baymak energy servisi ile görüşmelisiniz.

Energy Kombi Kodları, Energy Hata Kodlarının Anlamları

Energy Ariza Kodları Nelerdir

E06 arıza kodu : energy kombide sıcak su alınamadığı durumlarda genellikle kombi ekranında beliren hata kodudur. Bu durumda kombi sıcak su vermez çünkü sıcak su sensoru değişimi gerekir. Energy teknik servisi aramalı yardım istemelisiniz.

E10 arıza kodu : kombideki su bittiği zaman ekranda bulunan hata kodudur. Kombi göstergesinde bu hata kodu var ise cihazın basıncı 1 barın altında demektir. Kombi basıncını dolum vanası ile 1,5 bara getirin sonrasında cihaz çalışmasına kaldığı yerden devam edecektir.

E25/26 arıza kodu : energy kombide oluşan her iki hata kodunun açıklaması da aynıdır. Bu uyarı kodlarından biri kombide ekranında belirdi ise pompa arızalı diyebiliriz. Sorunun pompayla alakalı olup olmadığını öğrenmeniz için energy kombi servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

E35 arıza kodu : e35 arızası energy kombinin ateşleme yaptığını fakat alev algılamadığını belirtmektedir. Bu durumda kombiye reset atılmalıdır. Reset işleminden sonra energy kombi hala e35 uyarısı veriyor ise baymak kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

E96 arıza kodu : kombiye ulaşan voltajın düşük olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda voltaj düzenleyici regülatör kullanmalısınız. Regülatör kullanımı sonrasında kombi ekranında bulunan e96 uyarısı silinecek kombi çalışacaktır.

Falke Kombi  Servisi 0551 035 01 91

Falke kombi e01 arıza kodu : falke kombide bu uyarı kodu varsa cihaza gaz girişi yetersizdir. Y da gaz geliyordur fakat gaz valfinde sorun olması sebebi ile cihaz bunu algılamıyordur. Cihazın elektronik kartında sorun olabilir. Bunun yanı sıra gaz valfi çalışmıyor olabilir. Sorunun biran önce çözümlenmesi için falke kombi servisi’ni arayınız.

Falke kombi e02 arıza kodu : kombide aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihaz bloke olmuştur. Bu şekilde kombiyi kullanamazsınız. Problemin ortadan kalkması için falke servisi’ni aramalısınız.

Falke ariza kodlarının anlamları, falke hata kodları

Falke ariza kod açıklamaları

Falke kombi e03 arıza kodu : gaz sıcaklığını elektronik karta aktaran ya da kombi içinde yer alan su aşırı ısındığında kombiyi bloke eden aşırı ısınma termostatında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak direk falke kombi servisi’nden yardım almalısınız.

Falke kombi e05 arıza kodu : falke kombi ekranında e05 arıza kodu belirdi ise ısınma sensöründe sorun olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Kalorifer ısınmasında sorun vardır ve direk falke servisi’ni 0551 035 01 91 numaralı telefondan aramalısınız.

Falke kombi e06 arıza kodu : sıcak su sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekmektedir. Falke kombi böyle bir hata kodu verdiğinde kombiden sıcak su alamazsınız. Baymak falke servisi’ni arayıp bu konuda yardım almanız gerekmektedir.

Falke kombi e10 arıza kodu : falke kombide e10 arızası kombi su basınının 0,3 barın altında olduğunu gösterir. Bu durumda kombi çalışmaz. Kombinin altında yer alan doldurma musluğunu açmalı kombi basıncını 1, bara yükseltmelisiniz. Kombi basıcını bu değere getirdiğinizde kombi çalışacaktır.

Falke kombi e25 arıza kodu : falke kombide bu uyarı kodu maksimum sıcaklık anlamındadır. Bu durumda cihaza müdahale etmeniz mümkün olmamaktadır. Sorunun birden çok sebebi olabilmektedir. Mesela kalorifer filtresi tıkalı, pompa sıkışık, eşanjör kireçli ya da üç yolu vana konum değiştiriyor olabilir. Falke kombi servisi’ni aramalısınız.

Falke kombi e35 arıza kodu : falke kombide cihazın ateşlemeyi sağladığını fakat alev oluşturmadığını bildiren hata kodudur. Bu durumda cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Falke kombiyi resetlediniz fakat sorun hala devam ediyorsa falke kombi servisi’ni aramalı yardım istemelisiniz.

0551 035 01 91

E01 arıza kodu : lambert kombinin ateşlemeyi başarıyla yapmadığını belirten hata kodudur. Kombide ateşleme başarısızlığı da diyebiliriz. Kombi ateşlemeyi yapmadığı için hem sıcak su alamazsınız hem de petekleriniz ısıtma yapmaz. Bu durumda kombiye reset atmak gerekir. Reset işlemini üç kez tekrarlamanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra kombi yine aynı uyarıyı veriyor ise lambert kombi servisi’ne 0551 035 01 91 numaralı telefondan ulaşmalı yardım almalısınız.

E02 arıza kodu : kombinin aşırı ısınma termostat hatası verdiğini gösteren hata kodudur. Kısacası cihazın aşırı ısınma sebebi ile bloke olduğunu yani kullanım dışı olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda sizin direk olarak lambert kombi servisi’ne ulaşmanız gerekmektedir.

Lambert Kombi Kodları, Lambert Ariza Kodlarının Anlamları

Baymak Lambert Kombi Kodları

E03 arıza kodu : atık gaz sisteminin iyi şekilde çalışmaması sebebi ile kombinin arızaya geçtiğini belirtir. Bu durumda cihaz bacalı ise baca yerinden çıkmış diyebiliriz. Baymak kombi servisi’ni aramanız gerekmektedir.

E05 arıza kodu : lambert kombide e05 hata kodu kalorifer tesisatı sensörünün arızalı olduğu anlamına gelmektedir. Lambert kombide genellikle kış mevsiminde bu arıza kodu ekranda belirebilmektedir. Sorunun çözümlenmesi için lambert kombi servisi’ni aramalısınız.

E06 arıza kodu : kombi de sıcak su arızasının yaşandığını belirleyen e06 arıza kodu ekran da olduğu sürece kullanıcı sıcak su alamaz. Öncelikle kombinin su basıncına bakınız. Düşükse 1,5 bara kadar su basınız. Fakat basınç normal ve kombi hala sıcak su vermiyor ise sensör arızalı olabilir. Baymak servisi ile görüşmeniz gereken bir durumdur.

E10 arıza kodu : kombide mevcut olan su basıncının düşük olduğu anlamına gelmektedir. Cihazın iyi şekilde verim sağlaması için içerisin de 1 ile 2 arasına gelecek kadar su basılması gerekir. Su basma işleminden sonra kombi çalışır durumuna geri dönecektir.

E25/26 arıza kodu : pompanın arıza yaptığı anlamına gelen bu arıza kodunda kullanıcının birkaç arıza birden yaşaması söz konusu olabilir. Mesela petekler ısınmayabilir, cihaz ses yapabilir, sıcak su akışında sorun meydana gelebilir. Teknik servis çağırarak yardım istemeniz gerekir.

E35 arıza kodu : kombinin ateşleme denemesi yaptıktan sonra alevlenme almadığını belirten koddur. Bu sorun da cihaz alev almadığı için kombi çalışma sergilemez. Baymak servisi’ni arayarak sorunun çözümü hakkında bilgi almanız gerekir.

E96 arıza kodu : kombiye gelen voltajlar da düşüklük yaşandığını ve bu sebeple de cihazın çalışmadığını belirtmek isteyen arıza kodudur. Bu kodda kullanıcı regülatör kullanmalıdır. Çünkü bu sorun sık sık yaşanırsa cihaza kalıcı hasarlar verebilir.

E01 arıza hatası : kombiye olan gaz girişinin yetersiz durumda olduğunu belirten koddur. Yani bu durumda cihaz ateşleme yapamaz ve verim sağlamaz. Ana kartta yahut gaz gurubun da sorun oluşmuş olabilir. Baymak servisi ile görüşerek yardım isteyiniz.

E02 arıza hatası : kombi fazla ısınmış ve kullanım dışı olmuş durumda. Bu şekilde kombi kullanılması mümkün olmamaktadır. Limit termostat hasar görmüş olabilir. Baymak kombi servis ile görüşmeniz gerekir.

Lambert attivo kombi kodları, lambert attivo kombi hataları

Lambert attivo ariza kodlarının anlamları

E03 arıza hatası : baca tip kombi çeşitlerin de baca sensörünün hasar gördüğünü belirten koddur. Bu şekilde kombinin ve ortamın ısısını ölçmeye yarayan bu aparat işlevini yerine getiremez ve elektronik karta bilgi yollayamaz. Baymak teknik servis ile görüşünüz.

E05 arıza hatası : tesisatı ısıtma amaçlı kullanılan sensorun hasarlı olduğunu belirten koddur. Bu kod gösterge de belirdiği sırada kombinin petekleri ısıtmada zorluk yaşadığını anlayabiliriz. Sensör değişirse problem ortadan kalkacaktır. Servisi arayarak yardım talebin de bulunmanız gerekir.

E06 arıza hatası : sık yaşanan arıza kodlarından biri olan e06 hata kodu, cihazın sıcak su vermediğini belirten koddur. Bu kod ekranda belirdiği sırada kullanıcı sıcak su alamaz. Servis çağırıp sorunu çözümlettirmeniz gerekir. 0551 035 01 91

E10 arıza hatası : cihazın su basıncın da düşme yaşandığını gösteren arıza kodudur. Bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman cihaza su basmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Su basıncı 1,5 bara ulaşana kadar su basmanız gerekir. Daha sonrasın da arıza kodu devam ederse cihaza bir defa reset atarsanız kombi eski çalışma sistemine geri dönecektir.

E25 arıza hatası : kombide aşırı ısınmam oluştuğu zamanlarda cihazda e25 kombi hata kodu belirmektedir. Bu kod filtrelerin tıkandığını, ana eşanjörün kireçlendiğini, pompanın sıkışmaya uğradığını veya üç yollu vanada konum değiştirme olabileceğini anlatmaktadır. Konuyla alakalı olarak servis desteği istemeniz gerekir.

E35 arıza hatası : cihazın alev almadığını belirten arıza kodudur. Bu kod gösterge de belirdiği zaman kombiye gaz girişi mevcut mu vanalar açık mı bakınız. Eğer vanalar açıksa cihaza birkaç kez üst üste olmak şartı ile reset atınız. Resetten sonra da kombi düzelmez ise gaz valfinde, iyonlarda, elektrotlar da veya kartta sorun olabilir. Servis çağırmanız gerekir.

E01  arıza kodu : kombiye gaz girişinde problem olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda baxi luna kombinin gaz valfi ya da ana kartı arızalı diyebiliriz. Bu parçaların ikisinden birinin arızalı olması demek kombiye gaz girişinin yeterli olmadığı anlamına gelir ve bu durumda cihaz çalışmaz. Yapmanız gereken luna kombi servisi’ni aramaktır.

E02 arıza kodu : aşırı ısınma termostatı veya limit termostatı arızalı olduğunda luna kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Kombinin içindeki su aşırı ısınır ise limit termostatı direk kombiyi bloke eder. Bu durumda kombinin parçalarında sorun olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur, baymak luna servisi ile görüşmelisiniz.

Luna kombi kodlarının açıklamaları, luna ariza kodları

Luna kombi hata kodları

E03 arıza kodu : baca tip kombilerde baca sensöründe sorun olduğunda ya da kablolarında kopma meydana geldiğinde luna kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Baca sensoru ortam ve aynı zamanda kombinin iç sıcaklığını ölçme, bu durumu elektronik karta aktarma görevindedir. Cihaza müdahale etmemeli direk olarak baymak luna servisi çağrı merkezini aramalısınız.

E05 arıza kodu : tesisat sensöründe problem olduğunda ya da arıza oluştuğunda luna kombi ekranında e05 arıza kodu belirir. Bu durumda direk olarak sensör değişimi gerekeceği için luna kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

E06 arıza kodu : luna kombide e06 arıza kodu sıcak su sensöründe sorun olduğu anlamındadır. Bu durumda sensör değişimi yapılana kadar kombi sıcak su sağlamaz. Sensör değişimi için 0551 035 01 91 numaralı baymak luna kombi servisi’ni aramalısınız.

E10 arıza kodu : luna kombide basınç göstergesinin azaldığını daha doğrusu kombinin suyunun azaldığını belirten hata kodudur. Bu durumda kombinin doldurma musluğunu açmalı kombiye 1,5 bara kadar su basmalısınız. Bu işlem sonrasında kombi ekranında bulunan arıza kodu yok olacak kombi yeniden çalışacaktır.

E25 arıza kodu : cihazın çok fazla ısındığı anlamına gelen hata kodudur. Bu durumda eşanjör tıkalı, kalorifer filtresi kirli, üç yollu vana konum değiştiriyor ya da pompa sıkışıyor diyebiliriz. Cihaza müdahale etmeyin ve hemen luna kombi servisi’nin 0551 035 01 91 numaralı telefonunu arayın.

E35 arıza kodu : luna kombinin alev oluşturmada güçlük çektiğini ve alevi oluşturmadığını bildiren arıza kodudur. Bu durumda kombi ateşlemeyi yapar fakat alev oluşumu engellenir. Arızanın çözümlenmesi ve sorunun giderilmesi için luna servisi ile görüşmelisiniz.

E80 arıza kodu : luna kombi ekranında e80 uyarısı varsa bu kombinin beyninde yani ana kartında sorun olduğu anlamına gelmektedir. Baymak luna servisi’ni arayarak yardım talebinde bulunun.

E97 arıza kodu : luna kombide beliren e97 arıza kodu elektrik voltajlarından kaynaklanmaktadır. Daireye gelen voltaj düşük ise ya da kombinin ana kartında sorun varsa bu uyarı kodu kombi ekranında belirir. Bu durumda luna servisi ile görüşmelisiniz.

E98/99 arıza kodu : luna kombi ekranında bu iki hata kodundan biri varsa elektronik kartta sorun olduğunu anlayabiliriz. Bu durumda cihaza müdahale etmek yerine baymak luna servisi ile iletişime geçmelisiniz. 0551 035 01 91

E10 arıza kodu : dairenin sıcaklığını ana karta aktaran sensörde sorun olduğunda star kombide bu uyarı kodu belirir. Bu durumda sensorun görevini gerçekleştirmediğini söyleyebiliriz. Teknik destek ve yardım için star kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

E20 arıza kodu : star kombinin kalorifer sensöründe sorun olduğunda göstergede bu hata kodu belirir. Bu durumda petekler hiçbir şekilde ısı sağlamaz. Star kombi servisi’ni arayarak bu konuda yardım alınız.

E28 arıza kodu : bacalı kombilerde bulunan baca sensoru arıza yaptığı zaman kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Bu durumda ortamın aynı zamanda kombinin iç sıcaklığını algılayıp sonrasında elektronik karta bilgisini veren parçada sorun olduğunu söyleyebiliriz. Baymak star servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Star Kombi Kodlarının Anlamları, Star Kombi Hata Kodları

Baymak Star Ariza Kodları

E50 arıza kodu : star kombide sıcak su sensöründe sorun olduğunda kombide e50 uyarı kodu belirir. Oldukça çok yaşanan bu arızada yapabileceğiniz işlem olmamaktadır. Yapmanız gereken tek şey ise sensör değişimi gerekeceği için star kombi servisi’nden yardım almaktır.

E110 arıza kodu : aşırı ısınma termostatın da sorun ya da hasar var ise kombi göstergesinde e110 arıza kodu belirmektedir. Kombide aşırı ısınma termostatının görevi; kombi içindeki su fazla ısındığı zaman direk devreye girmek ve cihazı bloke etmektir. Bu durumda sizin direk baymak kombi servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

E119 arıza kodu : star kombideki suyun azaldığını gösteren uyarı kodudur. Bu durumda kombinin alt tarafında yer alan doldurma musluğunu açmalı ve basıncı 1,5 bar değerine ulaştırmalısınız. İşlem sonrası doldurma musluğunu kapatın cihaz çalışmasına devam edecektir.

E125 arıza kodu : star kombi ekranında e125 arıza uyarısı var ise cihazın içinde yer alan pompa kalorifer tesisatındaki suyu çevirme görevini yapmıyordur. Bu durumda sorunun tespiti ve çözümü için star kombi servisi’ni aramalısınız.

E130 arıza kodu : ortamdaki sıcaklığı kombiye aktaran baca sensöründe arıza olduğunda kombide bu uyarı kodu mevcut olur. Yani bu durumda sensör faz ısınmış diyebiliriz. Böyle bir durumda star kombi servisi’ni arayınız.

E133 arıza kodu : star kombide e133 arızası kombinin ateşleme yapmadığını yani alev oluşturmadığını bildirir. Bunun sebebi ise kombinin ateşleme yapacak gazı bulamamasıdır. Bu durumda gaz vanaları kontrol edilmeli açık duruma getirilmelidir. Gaz açık ise gazın kesilip kesilmediğine dikkat edilmelidir. Sorun yok ise star kombi servisi’nden yardım alınız.

E151 arıza kodu : star kombide elektronik kart arızasının olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda cihaza elektrik girişi olmaz ve dolayısıyla cihaz çalışmaz. Bu durumda ya kart tamiri ya da değişimi gerekmektedir. Baymak star servisi’ni arayarak yardım istemelisiniz.

E156 arıza kodu : bu hata kodu star kombi üzerinde belirdi ise cihaz düşük voltaj sebebi ile kapanmaktadır. Bunun sebebi ise voltajı güçsüz bulmasıdır. Voltaj düzelene kadar tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Voltaj düzenleyici regülatör kullanmanız gerekmektedir. Voltaj düşüklüğü sebebi ile kombide bulunan parçalarda yanma ya da arıza oluşma olasılığı fazladır. Voltaj düzenleyici regülatör cihazı sahibi olmak için baymak star kombi servisi ile görüşmelisiniz.

E160 arıza kodu : cihazın yanma için gereken havayı dışarıdan alan kötü gazı ise dışarıya aktaran fan motorunda sorun olduğunu belirten hata kodudur. Star kombide bu uyarı kodu belirir ise cihaz çalışırken ses yapabilir ya da çalışmasını durdurabilir. Kısa sürede star kombi servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

E193 arıza kodu : tesisatta hava oluştuğunda star kombi göstergesinde bu uyarı kodu belirmektedir. Hava oluşumu sebebi ile kombide aşırı ısınma meydana gelmiş demektir. Bu duruma tüketici olarak müdahaleniz söz konusu değildir. Star servisi’ne 0551 035 01 91 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Call Now Button0551 035 01 91